Eşi Küçük Görme – Aşağılama Nedeniyle Boşanma Dilekçesi

Evlilik birliğinin temelden sarsılmasına ve ortak yaşamın kurulamamasına neden olan olayların birisi de eşlerden birisinin diğer eşi küçük görmesi, diğer eşi aşağılaması davranışıdır. Eşi küçük görme, aşağılama nedeniyle boşanma davası açacak kişilerin bu süreçte davayı açabilmeleri için boşanma dilekçesi ile birlikte davayı açmaları gerekmektedir.

Eşi Küçük Görme Nedeniyle Boşanma Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

Eşi tarafından küçük görülen ya da aşağılanan kişiler bu süreçte davanın açılabilmesi için eşi küçük görme nedeniyle boşanma dilekçesi ile birlikte yetkili Aile Mahkemesine başvuru yapmalıdırlar. Davanın görüleceği yetkili mahkeme, eşlerin son altı ay içerisinde birlikte ikamet ettikleri yere bağlı olan Aile Mahkemesine dava dilekçesi ile birlikte başvuru yapabilirler.

Aşağılama Nedeniyle Boşanma Dilekçesi Hazırlanırken Dikkat!

Aşağılama nedeniyle boşanma dilekçesi hazırlayacak kişiler bu süreçte hukuki anlamda doğru ve eksiksiz hazırlanmış bir boşanma dilekçesi ile birlikte dava açmaya özen göstermelidirler. Boşanma dilekçesi açılacak boşanma davasının iskeletini oluşturacak ve nafaka, tazminat, mal paylaşımı, velayet gibi bir çok önemli konunun sonucunu direk olarak etkileyecektir. O nedenle eşi küçük görme nedeniyle boşanma dilekçesi ya da eşi aşağılama nedeniyle boşanma dilekçesi hazırlanırken dikkat edilmesi gereken ilk unsur hazırlanacak boşanma dilekçesinin hukuki altyapısının doğru bir şekilde yerine getirilip getirilmediği olmalıdır.

Eşi Aşağılama Nedeniyle Boşanma Dilekçesi Örneği

Eşi küçük görme nedeniyle boşanma dilekçesi örneği, uzak durulması gereken bir boşanma dilekçesi olmaktadır. Her evlilik içerisinde boşanmayı getiren olayların gerçekleşme biçimi farklı olmaktadır. O yüzden boşanma dilekçesi hazırlanırken bireylerin kendi durumlarını içeren bir boşanma dilekçesi ile boşanma davası açması daha sağlıklı olacaktır. Bu noktada uzman bir boşanma avukatı tarafından alınacak hukuki destek bireylere boşanma sürecinin hızlı ve doğru bir şekilde atlatılmasını sağlar. Boşanma zor bir süreçtir ve bu süreçte velayet, mal paylaşımı, nafaka ve tazminat gibi bir çok husus için hak kaybı yaşanması istenmiyorsa bireylere boşanma avukatı ile boşanma davası açmaları önerilir.

 

Aşağılama nedeniyle boşanma davası açacak kişiler açısından sürecin doğru yönetilmesi ve hukuki prosedürlerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi sağlıklı bir boşanma davası geçirilmesine olanak sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>